Ką daryt, ką daryt

Ką daryt, ką daryt

Greičiausiai toks klausimas sukasi daugelio žmonių galvose po to, kai gyvenimas ar darbdavys priverčia šiek tiek patobulinti savo gyvenimiškus arba darbinius įgūdžius ir išmokti jau pažįstamą ar išvis naują kalbą.

Pasaulyje yra priskaičiuota labai daug kalbų rūšių, bet greičiausiai, kad neduosite man sumeluoti sakant, kad anglų kalba yra viena iš pagrindinių pasaulio kalbų. Norite pasiginčyti? Pavyzdžiui, nuvykę, kad ir į Kiniją ar Japoniją, vargu ar susikalbėtumėte naudodami savo nacionalinę lietuvių kalbą. Bet pabandę kalbėti angliškai galite nustebti, kad didieji pasaulio šalių miestai labai lengvai gali susikalbėti ir anglų kalba. Tik nereikia pamiršti, kad norint susikalbėti angliškai net ir kituose žemynuose, būtina ir pačiam mokėti tą pagrindinę kalbą. Jei nuvyksite tik su pagrindinėmis žiniomis ir bandysite susikalbėti, kad ir su tais pačiais japonais ar kinais, tada tikrai galėsite pabūti tikru lietuviu ir kaltinti Azijos gyventojus, kad jie nemoka arba prastai moka anglų kalbą, pamiršdami ar nenorėdami pastebėti, kad ir Jūsų kalbos žinių bagažas gali būti viso to priežastimi. Todėl tokiems atvejams išvengti reikia tam tikrą savo dienos laiko dalį skirti anglų kalbos tobulinimui ar pačiam mokslui.

Anglų kalbos tobulinimas ar pažintis su ja nėra sudėtingas ir daug nekainuojantis, jei kam aktualiau ne mokytis, bet skaičiuoti išlaidas. Anglų kalbos kursai, pagal atskirų įmonių įkainius gali kainuoti tiek 5-6 litus už akademinę valandą, tiek ir visus 15 ar net 20 litus. Tai priklauso nuo to, kokią mokymo programą Jūs renkatės, esate pradedantysis ar šiek tiek pažengęs anglų kalbos žinovas, o gal, Jūs jau esate netoli tobulo kalbos valdymo. Nuo to priklausys ir Jūsų kalbos mokymosi trukmės laikas bei naudojamos priemonės. Tarkime, pažengusiems anglų kalbos žinovams, kai kurios mokyklos siūlo ir praktinius kalbos mokymus ne tik klasėje ar auditorijoje, bet ir kelių dienų išvyką į Angliją. Kas tobulinantiems savo anglų kalbos žinias suteikia unikalias galimybes įtvirtinti tiek žinias, tiek įsisavinti ir naują informaciją bei kalbą tobulinti panaudojant ją ir praktikoje.

Kiekviename Lietuvos mieste galima atrasti smagius anglų kalbos kursus siūlančias bendroves, bet ne visos siūlo unikalias galimybes. Todėl nuo to, kokių kalbos kursų Jūs norite priklausys ir kursų bei programos kaina. Bet neradus ko nors unikalaus nusiminti neverta, juk svarbiausia Jūsų žinių tobulinimo programa, o išmokę ir įtvirtinę anglų kalbą patys galėsite nuvykti, kad ir į Londoną ir pabandyti žinias įtvirtinti kelionės metu. Tereikia tik užsispyrimo ir šiek tiek kantrybės.

Straipsnis patalpintas: 2014-09-03