Madridas ar Barcelona, stai kur klausimas sunkus

Madridas ar Barcelona, stai kur klausimas sunkus

Madridas ar Barselona, tai dažnas klausimas, su kuriuo tenka susidurti daugeliui šios šalies svečių. O ir pigių pasiūlymų skrydžiams – begalės, juos galima susirasti ČIA. Aplankyti Ispaniją tikrai smagu, bet atostogos neretai būna tokios trumpos, kad tikrai ją pamatyti laiko neužtenka.

Tada dažniausiai tenka pasirinkti vieną iš žymesnių miestų. Toks pasirinkimas niekada nebuvo lengvas. Pigių skrydžių į abu miestus buvo, yra ir bus. Tuo abejoti nereikia. O pažintį su Europos šalimi visada būna tikslinga pradėti nuo sostinės. Bingo, jūs jau žinote kur keliausite – į Madridą ir bilietai bus ieškomi tik šia kryptimi ir tik ČIA.

Žinoma, yra ir kitų priežasčių, kodėl verta užsukti čia, o Barseloną pasilikti kitam kartui. Barselona – velniškai gražus gražus miestas, bet jame neretai atrodo, kad turistų yra daugiau nei vietos gyventojų. Su Madridu situacija yra šiek tiek kitokia. Logiška, kur turistų mažiau, ten dabartinės šalies autentiškumo – daugiau. Palankiausias metas tyrinėti Madridą visada buvo pavasaris, ruduo, net ir žiema. Vasarą čia temperatūra neretai būna tiesiog nepakeliama, bet kelionei tai visada suteikia tam tikros egzotikos. Nors jei į Madridą atvyksite pavasarį ar rudenį galėsite ir į karališkojo klubo futbolo varžybas užsukti.

Tikras futbolas, dideliame stadione su verdančiomis aistromis – pasaka. Vien tik futbolu gyvas nebūsi ir ne kiekvieną dieną čia varžybos vyksta, o nuveikti tikrai yra ką. Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus po savo stogu priglaudė Pablo Picasso, Joan Miro ir Salvador Dali darbus. Su meno genijais susipažinti visada verta, nors Prado muziejus turi sukaupęs žymiai didesnę meno darbų kolekciją. Patinka menas? Keliaukite ten.

Po miestą judėti galima labai greitai, saugiai ir efektyviai – metro išsprendžia daugelį rūpesčių. Jis važiuoja visada ir visur. Naudokitės juo.

Kalbėti apie ispanišką maistą greičiausiai neverta. Jis yra nuostabus, o Madride pavalgyti galima žymiai pigiau nei Barselonoje. Kodėl? Juk čia mažiau turistų. Kavinės ir restoranai kelia labai aukštus kokybės standartus, tad autentišku ispanišku maistu liksite tikrai patenkinti, o naktinis gyvenimas Madride yra žymiai įdomesnis nei kituose Ispanijos miestuose.

Nors apsiriboti vien tik Madridu nėra protinga, jei nusprendėte Ispanijoje praleisti ilgesnį laiko tarpą. Galima aplankyti ir mažesnius miestelius, kurie yra išsidėstę aplink sostinę, o jei labai norite, tai sėskite į traukinį ir aplankykite Barseloną, nes susisiekimas traukiniais yra patogus ir pigus.

Akivaizdu, kad į Ispaniją keliauti tikrai verta, o Madrido neaplankyti būtų kvaila. Čia verda gyvenimas, čia gimsta politika ir sklinda naujos idėjos. Pirkite pigių skrydžių bilietus ir patys detaliai ištirkite Ispanijos sostinę.

Straipsnis patalpintas: 2015-02-15