Medžio pjuvenų briketai nėra brangūs ir Vilniuje

Medžio pjuvenų briketai nėra brangūs ir Vilniuje

Alternatyvūs šilumos energijos šaltiniai Vilniuje pradėti vertinti po to kai jie įrodė esą verti aukštesnio laiptelio, nes lyginant su dujomis ir naftos produktais, tiek skystas, tiek kietasis kuras yra ženkliai pigesnis bei energiją išskiriantys panašią. Todėl galima pasinaudoti vieno garsaus prekybos centro reklama, kuri sako, o kam mokėti pigiau, rinkitės geriausią Jums.

Dar iš senųjų laikų mes pamename arba prisimename kaip pasakojo mūsų senoliai, kad net ir pačią šalčiausią žiemą malkos padeda ne tik susišildyti, bet dar ir palaikyti tikėjimą, pasitikėjimą ir viltį. Senoliai greičiausiai perdavė mums tą informaciją, kuri reikalinga tinkamo kiekio išgavimui iš kietojo kuro elementų – malkų. Neabejotina, kad žinote ir tai, kad lapinės medienos malkos yra kaitresnės už pušines, eglines ir kitus medžius, kurie su spygliais. Todėl ąžuolas, beržas, drebulė ir dar kitų lapuočių medžių yra ypač vertinami šiais laikais, bet net ir joms atsirado dar geresnė alternatyva.

Ta naujausia alternatyva yra medžio pjuvenų briketai, kurie yra gaminami iš 100 procentų medžio pjuvenų, be jokių pjuvenų ar rišančių priemaišų, jas presuojant ir naudojant aukštą temperatūrą. Kas čia tokio ypatingo, paklausite? Visiškai nieko, jei patys nesidomėsite ir nesužinosite, kad medžio briketai Vilniuje dega ne taip kaip malkos tolygiai, kas leidžia išlaikyti pastovią temperatūra nededant papildomų pastangų. Be to, pjuvenų briketai dega penkis kart ilgiau nei malkos, o kainų atžvilgiu yra panašių išlaidų reikalaujantys produktai. Ir dar, medžio pjuvenų briketai turi tam tikrą drėgmės kiekio procentą ir ne taip kaip malkos, ją išlaiko į save netraukdamos dar ir dar. Todėl visi šie kriterijai leidžia padaryti tam tikras išvadas, nes pjuvenos gaunamos nemalant medžių, kaip kai kam galėtų pasirodyti. Lietuvoje yra daug gamyklų kuriose gaminami natūralaus medžio baldai, o jų gamybos procesų metu ir atsiranda pjuvenos, kurių nebereikia gaminti, tik supresuoti ir pateikti galutiniam vartotojui.

Žinoma, galima paminėti ir akmens anglį, kuri yra aukščiausioje kategorijoje, jei lygintume visų šaltinių kaitrumą, bet lyginant su briketais akmens anglis turi didesnį peleningumą, reikalauja tam tikrų sąlygų sandėliavimui ir nedega taip tolygiai kaip medžio pjuvenų gaminiai ir be to, neužima labai daug vietos, nes 1 tonai briketų teks skirti vos 1-2 kvadratinius metrus savo naudojamos namuose ar sandėlyje teritorijos.

Todėl galima daryti išvadas, kad alternatyvios šiluminės energijos šaltiniai greitu laiku užims pirmaujančią poziciją Lietuvoje, todėl teks keisti ir savo šildymosi įpročius centrinį šildymą keičiant į pramoninį kietojo ar skystojo kuro katilą.

Straipsnis parašytas: 2014-11-27