Su Portugalija susipažinti galima ir pigiau

Su Portugalija susipažinti galima ir pigiau

Ar tikite, atėjo metas susipažinti su Portugalija
Portugalija, tai šalis, kuri yra prie Ispanijos. Greičiausiai žinome, kad portugalai geba efektingai žaisti futbolą, žinome ir šalies sostinės pavadinimą. Deja, neretai pamirštame, kad kiekvienas pasaulio kraštas pasižymi unikalia kultūra bei istorija. O kas svarbiausia, tai ignoruojame pigių skrydžių pasiūlymus į šią mielą ir be galo įdomią Europos valstybę.
Pigių skrydžių pasiūlymais aplankyti Ispaniją pasinaudojo ne vienas Lietuvos gyventojais ir bilietus rado ČIA. Į tą šalį ne kartą ir sugrįžo. Bet gal pagaliau atėjo metas pamatyti ir likusią Pirėnų pusiasalio dalį?
Pamirškite Ispaniją, tikras gyvenimas verda Portugalijoje, o į šią šalį apsimoka vykti dėl kelių labai elementarių priežasčių:
1. Kelionė į Portugaliją yra ženkliai pigesnė, nes dauguma paslaugų ir produktų yra pigesni nei kaimyninėje šalyje. Ši taisyklė galioja ir restoranams, ir viešbučiams. Jei kelionė pigesnė, kuria rinksitės pavyzdžiui, kad ir ČIA logiška, kad šioje šalyje užtrukti ilgiau – finansiškai protingas žingsnis.
2. Portugalijos dar vienas pliusas, tai kalba. Jei mėgstate svečioje šalyje susikalbėti angliškai, tada abejoti neverta. Čia žymiai daugiau jaunų asmenų prabyla šia kalba, to apie Ispanijos jaunimą, deja, pasakyti negalima. Portugalijoje filmai, televizijos laidos yra rodomi originalo kalba, tad žmonės ne tik pramoksta kalbą, bet geba ją ir vartoti.
3. Ispanijos tapos ar paelijos yra labiau žinomos nei nacionaliniai portugalų valgiai. Bet nereikia apsigauti, juk visą rytinę Portugalijos pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Čia tikrai paragausite sardinių, krabų, omarų ar austrių. Šviežias maistas ir jis atkeliauja tiesiai iš vandenyno. Net patys ispanai pripažįsta, kad portugalų valgis žavi savo paprastumu ir šviežumu.
4. Oras. Mums atrodo, kad Ispanijoje visada maloniai šildo saulė. Žinoma, ji danguje pasirodo labai dažnai, bet vasarą kojos į Madridą geriau nekelti, tokį karštį iškęsti yra labai sunku. O kam kęsti, kai Portugalijos orus lemia Atlanto vandenynas, temperatūrų šuolis čia nedidelis, tad šalyje malonu lankytis ištisus metus.
5. Sostinė yra nuostabi, viskas pakankamai kompaktiška ir istoriškai turtinga. Lisabona neretai pristatoma, kaip miestas, kuris yra kupinas žavesio. Suprantama, kad šis žavesys susikaupė ne per dešimtmečius, o visus šimtmečius.
Artėjant atostogoms nesuklyskite, rinkitės pigius bilietus ir lėkite į kelionę. Ispanija – įdomi šalis, bet tikru pietietišku žavesiu visada pulsavo ir dar ilgai gyvuos Portugalija. Ji mažesnė, jaukesnė ir pigesnė, o jei dar gebame pasirūpinti pigių skrydžių bilietais, tai nepamirštamos atostogos garantuotos. Pamirškime Ispaniją, geriau pažinkime Portugaliją.

Straipsnis patalpintas: 2014-09-04