Transporterio juostos transporterių priežiūrai

Transporterio juostos transporterių priežiūrai
Transporteriai dar vadinami konvejeriais. Šie įrenginiai daugeliui jau spėjo įrodyti savo pranašumą. Įvairiose pramonės šakose jie naudojami nuo praėjusio šimtmečio ir niekas neketina jų atsisakyti ar pakeisti kitais įrenginiais, nes tai tapo taip įprasta. Kartu su šiais įrengimais išpopuliarėjo ir transporterio juostos, kurios yra pagrindinis elementas.
Tik pagalvokite ant ko dėtumėte pirkinius prekybos centre ar oro uoste turimą bagažą? Taip ant transporterio, tačiau įvairius daiktus dedame būtent ant juostos, kuri pagaminta iš gumos. Ji gali būti įvairių paskirčių. Vienokia bus skirta gaminantiems maistą, ir kitokia skirta metalo perdirbimui ar šiukšlių rūšiavimui. Labai svarbu pasirinkti tinkamą juostą pagal darbų pobūdį. Taip pat jūs turite žinoti, kokių išmatavimų prireiks. Nežinant ką pasirinkti, visuomet geriau teirautis patarimų pas pardavėjus ar gamintojus užuot išsirinkus netinkamą.
Darbų apimtys taip pat labai svarbios pasirinkimui. Vienur konvejeris dirbs be sustojimo 24 valandas per parą, o kitur tik aštuonias valandas per darbo dieną. Nuo to taip pat priklauso pasirinkimas, nes atsparumas gali būti parenkamas atitinkamai. Nuo to juk priklauso ir kaina.
Šiuo metu transporterio juostos tapo labai svarbios, todėl verta žinoti ir apie tai, kad jos gali būti vienpusio ar dvipusio apgumavimo. Pavyzdžiui, esant didelėms darbo apimtims reikia rinktis vienpusį. Taip yra dėl to, kad toks būdas yra tvirtesnis. Tokios juostos pasižymės padidintu atsparumu darbo krūviui, kuris dirbant be sustojimo tikrai bus didelis. Abipusis apgumavimas tiks ten, kur reikalingas elastingumas. Jos pasižymi tokia savybe. Tai tinkamas pasirinkimas, kuomet reikalingas juostos išlinkimas tam tikru kampu.
Nesvarbu, kurį apgumavimo būdą pasirinksite, tačiau svarbiausia atminti, kad jas nuolat reikia profilaktiškai patikrinti. Taigi, kartą per mėnesį ar dažniau būtina techninė apžiūra. Pastebėjus nors menkiausią defektą reikia nedelsiant kreiptis pagalbos. Nuo to priklauso labai daug kas. Visų pirma, jums kainuos mažiau nedidelio defekto pašalinimas, nei atsiradusio rimto gedimo. Taip pat laiku pastebėjus gedimus galima išvengti ilgų darbo prastovų, nes galima tinkamai suorganizuoti darbus taip, kad netektų kelias dienas likti be konvejerio.
Tinkamai pasirinkti transporteriui juostą galima paprastai. Tereikia žinoti, ko jums reikia ir kokie keliami reikalavimai. Visais klausimais galima konsultuotis su pardavėju ar gamintoju. Tai geriausias būdas pasirinkti ir įsigyti tai, ko iš tiesų reikia. Tik tuomet konvejeris dirbs sklandžiai ir darbai vyks pilnu tempu be jokių prastovų.

UAB “Baltic Belt” telefonas: +370 659 09379

Straipsnis parašytas: 2014-11-28